עריכת צוואות והסכמי ממון עד הבית - אתר צוואות עדים

אתר צוואות עדים - 
עריכת צוואות, הסכמי ממון בשירות אונליין
או עד הבית במחירים משתלמיםלייעוץ ופרטים התקשרו:
073-374-2828

בקשת צו ירושה בקשה לצו ירושה 


מחפשים קבלת צו ירושה בדרך הקלה והמהירה ביותר?
עורכי דין בעלי 17 שנות ניסיון בתחום הירושות ידאג לכם לקבלת צו קיום ירושה באופן אישי ומהיר 
לפרטים והצעת מחיר התקשרו: 073-374-2828

 

קבלת צו ירושה: 


מהו צו ירושה? מי רשאי לבקש צו ירושה? מהם שלבי הוצאת צו ירושה? מדוע מומלץ לפנות אל עורך דין מומחה לצורך הגשת בקשת צו ירושה?
מהו צו ירושה?
אדם המותיר אחריו צוואה, מבטיח כי לאחר מותו חלוקת רכושו תהיה מעוגנת ומסודרת במסמך מתאים באמצעותו יוכל כל אחד מיורשיו לדעת מה ירש. אך מה קורה כאשר אדם נפטר במפתיע לפני שהספיק לכתוב צוואה מסודרת או שצוואה כזו אינה בנמצא? במקרה זה יורשיו של הנפטר נאלצים לפנות אל רשם הירושות או אל בית הדין הרבני האזורי ולהוציא צו ירושה המעגן על פי החוק (חוקי מדינה או חוקי הדת) את חלקו של כל אחד מיורשי הנפטר בירושה. ההחלטה למי מהגופים לפנות: לרשם הירושות או לבית דין רבני, נתונה לשיקול דעתם של יורשי הנפטר אך חשוב לדעת, כי לכל אחת מערכאות אלו, קיימים חוקים משלה ולכן, התוצאות יהיו שונות זו מזו. 

פניה אל רשם הירושות או לבית הדין הרבני לצורך הוצאת צו ירושה:

הן רשם הירושות והן בית הדין הרבני האזורי, מהווים ערכאה מוסמכת להוצאת צו ירושה. בית הדין הרבני, נוקט בדין הירושה שבהלכה הקובע כי הבנים יורשים את אביהם וכי הבן הבכור מקבל פי שניים מאחיו. רק במקרים בהם לא הותיר הנפטר בנים, יוכלו הבנות לרשת את אביהן. לעומתו, רשם הירושות, כפוף לחוק האזרחי( חוק הירושה תשכ"ה 1965) ועל פיו, בעדיפות הראשונה, חולקים בירושה בן או בת הזוג של הנפטר וילדיו של הנפטר. אחריהם בסדר העדיפויות, ילדי הנפטר וצאצאיהם וכן הלאה. 

דרכים להגשת צו ירושה:

בקשה לצו ירושה(מימוש צוואה), ניתן להגיש באחת משתי דרכים:
1. הגשת בקשת צו ירושה מקוון – הבקשה נעשית על ידי מילוי פרטי הנפטר, פרטי מבקש הבקשה ופרטי יתר היורשים. כמו כן, יש לצרף מסמכים רלוונטיים כגון תעודת פטירה של המוריש, תעודת פטירה של יורש אחר שנפטר ורישיון רכב אם היה בבעלות המוריש. במידה ומישהו מהיורשים מבקש לוותר על חלקו בעיזבון, על מבקש הבקשה יהיה לצרף תצהיר של היורש בו הוא מבקש לוותר על חלקו ולהסתלק מהעיזבון. (תוך צירוף תצהיר ההסתלקות כולל חתימתו באימות עורך דין). כמו כן, יש להצהיר כי יתר היורשים מיודעים אודות הגשת הבקשה ולאחר מילוי הטופס המקוון של בקשה לצו ירושה בצירוף המסמכים הרלוונטיים, על מגיש הבקשה לשמור ולהדפיס את הטופס ולחתום עליו מול עורך דין לצורך אימות זיהוי החותם. לאחר מכן יש לסרוק ולשלוח את הטופס בצירוף אישור תשלום אגרות. (בגין הגשת בקשה לצו ירושה ואגרה בגין פרסום בקשה לצו ירושה בעיתון יומי).

2. הגשת בקשת צו ירושה לא מקוון
לקבלת צו ירושה יש למלא טופס בקשה לצו ירושה בכתב ועל המסמכים שהוא מצרף, להיות מקוריים או נאמנים למקור. בקשה זו יש להגיש בארבעה עותקים(מקור ו-3 העתקים) למשרד הרשם לענייני ירושה במחוז בו היה מקום מושבו של הנפטר, בצירוף אישורי תשלום אגרות (אגרת בקשת צו ירושה ואגרת פרסום בקשה בעיתון יומי). 

נוסח בקשת צו ירושה:

נוסח הבקשה לצו ירושה, קיים בגוף חוק הירושה אך למרות זאת, יש להקפיד ולקיים את הוראות החוק הנוגעות לאופן הרישום וכן לציין בגוף הבקשה מי הם היורשים, מה קירבתם המשפחתית לנפטר המוריש ומה חלקו של כל אחד מהם בירושה הכוללת. במידה ומחליט אחד היורשים שלא לתבוע את חלקו בירושה, יש לציין זאת בבקשה לצו ירושה. צווי  ירושה, מאפשרים ליורשים לתבוע את החלק המגיע להם בדין במידה והנפטר לא הותיר אחריו צוואה כתובה ותקפה ובה כתוב רצונו של הנפטר לאופן חלוקת רכושו. הבחירה לאיזו ערכאה לפנות לקבלת צו ירושה, נתונה לשיקולו של כל אחד מהתובעים. בשל העובדה כי לכל אחד מגופים אלו מערכת שיקולים שונה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה לצורך ייעוץ והכנת בקשה לצו ירושה. 

שלבים לאחר הגשת בקשת צו ירושה:

בקשה למימוש ירושה, אשר הוגשה לרשם לענייני ירושה, נבחנת ומתפרסמת בתוך כמה ימים בעיתון יומי. מטרת הפרסום היא יידוע הציבור אודות הגשת צו ירושה הנוגע לנפטר מסוים. זאת על מנת לאפשר לכל אדם אשר יש לו עניין או המתנגד לבקשה לצו ירושה לפנות לבית המשפט עד 14 ימים ממועד פרסום המידע או עד למועד אחר אותו קובע הרשם לענייני ירושה. לצד פרסום המודעה, יישלח העתק מהבקשה לצו ירושה לאפוטרופוס הכללי לצורך מתן תגובתו לבקשה. אם לא מוגשת התנגדות לבקשת צו ירושה, האפוטרופוס הכללי יודיע כי אין לו עניין בבקשה, אז יונפק צו ירושה על ידי רשם לענייני ירושה. משך הזמן מרגע הגשת בקשה לצו ירושה ועד מתן צו ירושה, אורך 30 ימים עד 60 ימים לערך. 

מדוע עדיף להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה לצוואות וירושות?

כאשר מדובר על צו ירושה, מסתמך הפונה על הוראות החוק ולא על מסמך ברור אותו השאיר אחריו המצווה. (כמו במקרה של צוואה). במקרה זה, דורש הנוהל זמן, מוטיבציה ורצון לפעול ישירות אל מול למשרדי הממשלה וזאת לצד הבנה מעמיקה של לשון החוק הקובעת כיצד יש לחלק את הירושה ולמי. לא כל אדם יהיה מעוניין להתנהל בעצמו מול הרשויות ובמיוחד כשמדובר על מקרים בהם נקיטת ההליך תקבע את אופן חלוקת הירושה. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין מומחה אשר לו ניסיון רב בהוצאות צווים אלו. 

הגשת בקשת צו ירושה/מימוש צוואה עם המומחים של אתר צוואות עדים :

לעורכי הדין של אתר צוואות עדים ניסיון של 17 שנים בתחום דיני צוואות ,ירושה והסכמי ממון, עובדה המאפשרת להם להעניק לכם שירות מקצועי ויסודי במיוחד. ועכשיו, תוכלו לקבל שירות הגשת בקשת צו ירושה עם עורך דין אישי הקרוב לביתך המסייע לכם בין היתר במילוי ובהגשת הבקשה בצורה המקצועית והנכונה ביותר המתאימה לכל דרישות החוק . השירות חוסך לכם את כל הבירוקרטיה הכרוכה בהגשת בקשת צו ירושה.
זה הזמן להתקשר לעורכי הדין המומחים שלנו ולקבל שירות אישי במחיר הוגן במיוחד. 

אז איך מתחילים? פשוט! 

הכל מתחיל בשיחת טלפון אחת! ואנחנו לרשותכם.
  • מתקשרים לאתר צוואות עדים בטלפון  073-374-2828
  • עורך דין שלנו דואג עבורכם להגשת כל הטפסים וזירוז התהליך של צו הירושה.
  • זהו! יש לכם צו ירושה בצורה המהירה והיעילה ביותר!

צוואות עדים - לשירות קבלת צו ירושה בפריסה ארצית 
התקשרו:  073-374-2828
logo בניית אתרים